СТАМБУЛ (QHA) -

Вчора, 18 травня, у Стамбулі відбувся велелюдний мітинг-реквієм, приурочений до річниці Депортації кримських татар.

У мітингу, організованому Товариством культури і взаємодопомоги кримських татар, взяли участь не лише самі кримські татари, але й турки, які хотіли розділити з братнім народом його горе.

Мітингувальники зібралися біля Галатасарайського ліцею з кримськотатарськими прапорами, плакатами зі словами осуду анексії Криму та фотографіями лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, і попрямували до консульства Російської Федерації. Там вони вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих та виконали національні гімни турецького та кримськотатарського народів.

Після зачитання звернення голови Стамбульської філії Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар було проведено коротку молитву за всіх тих, хто загинув під час вимушеного переселення. Крім цього пролунало кілька доповідей про Депортацію кримських татар та тиск з боку Росії, який і зараз є дуже відчутним у Криму. Серед доповідачів були голова Стамбульської філії Джелял Ічтен, голова Ескішехірського товариства досліджень кримського фольклору та спорту Реджеп Шен та ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Біля консульства було залишено чорний вінок та викладено зі свічок герб кримськотатарського народу — тарак-тамгу і фразу «73-й рік». На цьому мітинг-реквієм у Стамбулі закінчився.

Нагадаємо, що вчора, 18 травня, в Анкарі відбулася спільно молитва за померлих під час Депортації.

QHA