МОСКВА (QHA) -

У Російській православній церкві (РПЦ) пропонують замість чинного в Росії григоріанського календаря повернути юліанський.

Про це заявив перший заступник голови Синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Олександр Щипков.

— Я прихильник старого стилю і вважаю, що Росії пора повертатися до юліанського календаря, що існував ще за часів Христа. Упевнений, що рано чи пізно це станеться, зазначив він.

За його словами, Російська православна церква продовжує використовувати юліанський календар у богослужінні, що означає, що вона «залишається єдиною берегинею традицій у Росії».

Календар це не цифри на папері, а частина картини світу народу. Ми перебуваємо у своїй православній парадигмі і в ній повинні і залишатися, заявив Щипков.

Зазначимо, юліанський календар був розроблений за дорученням Юлія Цезаря групою астрономів на чолі з олександрійським ученим Созігеном у I столітті до нашої ери і введений в дію едиктом Юлія Цезаря з 1 січня 45 року до н.е.

Тривалість року, згідно з юліанським календарем, становить 365,25 днів, що приблизно на 11 хвилин довше сонячного року, а в результаті за кожні 128 років накопичується один «зайвий» день.

1582 року римський папа Григорій XIII видав буллу про перехід на новий календар, для компенсації накопичилася різниці було пропущено десять днів, і за 4-м жовтня відразу настало 15 жовтня.

Нагадаємо, раніше ієрей Анатолій Ревтов припинив служіння в УПЦ Московського патріархату через свою проукраїнську позицію.

Таке рішення священик прийняв після зборів Запорізької єпархії, де виник скандал через його служіння українською мовою.

Джерело: РИА Новости

QHA