МОСКВА (QHA) -

Глава Роскомнадзора Олександр Жаров заявив, що соціальну мережу Facebook заблокують у Росії, якщо компанія не виконає вимоги закону про зберігання персональних даних росіян на території РФ.

Про це він заявив журналістам у вівторок.

— Закон обов'язковий для всіх, і тому сумнівів немає в будь-якому випадку ми або доб'ємося того, щоб закон був виконаний, або компанія припинить роботу на території РФ, як, на жаль, сталося з LinkedIn. Тут винятків немає, сказав Жаров.

Він зазначив, що Роскомнадзор "прекрасно усвідомлює", що Facebook дуже популярний в Росії.

Ми прекрасно усвідомлюємо, що Facebook має значну кількість користувачів на території РФ, з одного боку. З іншого боку, ми розуміємо, що це не унікальний сервіс, є й інші соціальні мережі. Тому ми будемо домагатися, щоб 242-й закон компанією Facebook був дотриманий, додав глава Роскомнадзора.

Закон "Про персональні дані" РФ вимагає забезпечувати запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення персональних даних росіян з використанням баз даних, що знаходяться на території РФ.

Сайти порушників закону Роскомнадзор вносить до спеціального реєстру і в разі відмови усунути порушення блокує. Так, минулого року відомство заблокувало соціальну мережу LinkedIn.

Як раніше повідомляло QHA, 27 інтернет-сайтів частково або повністю недоступні в окупованому Криму.

Джерело: РИА Новости

QHA