ТЕГЕРАН (QHA) -

У провінціях Лурестан, Хузестан, Ілам, Кум, Керманшах, Голестан і Маркази (Іран) іранці вийшли на масові мітинги проти спалахів насильства на антиурядових протестах.

Вони скандують гасла на підтримку Верховного лідера ісламської революції Аятоли Алі Хаменеї і проти спалахів насильства.

Мітингувальники виступають за виконання законних вимог іранського народу.

QHA повідомляло, що в ніч на 2 січня в Ірані загинули, щонайменше, дев'ять осіб під час антиурядових протестів. шестеро протестувальників були вбиті під час нападу на поліцейську дільницю в місті Кахдаріджан. Повідомляється, що зіткнення були викликані бунтівниками, які намагалися вкрасти зброю з поліцейської дільниці.

Таким чином число загиблих складає 20 осіб.

Протести в Ірані почалися минулого тижня. Центром демонстрацій стало велике місто Мешхед — один з релігійних центрів країни. Протягом короткого часу протести охопили багато інших міст Ірану, зокрема і Тегеран — столицю країни.

Якщо спершу протестувальники висували лише соціальні вимоги, то незабаром вони почали вимагати політичних змін в країні — відставки президента і навіть глави держави, духовного лідера Ісламської республіки Іран Алі Хаменеї.

Як писало QHA, раніше віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола у підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати політику реформ, яку проводить президент Хасан Рухані. Цим, на думку Джахангірі, пояснюються гасла і плакати демонстрантів «Геть Рухані!» та «Смерть диктатору!».

Джерело: ІРНА

ФОТО: Reuters

QHA