СТРАСБУРГ (QHA) -

Парламентська асамблея Ради Європи в новій резолюції звернулася до всіх своїх країн-учасниць із закликом ретельніше розслідувати вбивства журналістів, передає «Європейська правда».

Починаючи з січня минулого року, вже зафіксовано 16 випадків насильницької смерті представників засобів масової інформації, зазначається в документі, який підтримали більшість учасників ПАРЄ. Асамблея, називаючи поіменно всіх загиблих журналістів, у першу чергу згадала про українця Павла Шеремета, який загинув у результаті вибуху закладеної під машиною бомби 20 липня.

Парламентська асамблея також нагадала, що залишаються не до кінця розслідуваними ще два вбивства українських журналістів — Василя Климентьєва і Георгія Гонгадзе.

Автором проекту документа виступив український депутат Володимир Ар'єв. У ньому також говориться про вимоги до Російської Федерації звільнити українських журналістів Романа Сущенка та Миколу Семену, а також режисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, 20 липня о 7:45 в Києві на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка вибухнув автомобіль, в якому перебував журналіст видання «Українська правда» та ведучий «Радіо.Весті» Павло Шеремет. Журналіст помер в автомобілі швидкої допомоги. Машина належала керівникові «Української правди» Олені Притулі. Причиною вибуху став вибуховий пристрій.

ФОТО: інтернет

QHA