КИЇВ (QHA) -

У середу 17 травня о 14-й годині ув приміщенні спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №165 (вул. Жилянська, 75) розпочнеться захід, присвячений вшануванню пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу.

В рамках Дня пам'яті пройдуть:

— презентації «Кримські татари в роки Другої світової війни», «Боротьба кримськотатарського народу за свої права», історій очевидців Депортації;


виступи вихованців кримськотатарського культурного центру «Кримська родина» та учнів школи №165;

виступи представників Меджлісу кримськотатарського народу, представників громадськості, істориків.

До участі в заході запрошені представники Меджлісу, керівники Департаменту культури, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, представники посольств та кримськотатарської спільноти.

Організаторами заходу виступають культурний центр «Кримська родина» та спеціалізована школа I-III ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №165.

Нагадаємо, з 18 по 20 травня 1944 року Народна комісаріат внутрішніх справ СРСР за рішенням Державного комітету оборони насильно виселив кримських татар з Криму до Узбекистану і прилеглих районів Казахстану і Таджикистану. Радянська влада обґрунтовувала таке рішення брехливим твердженням, що в роки Другої світової війни кримські татари виступали на боці нацистської Німеччини.

1989 року Депортація кримських татар в СРСР була засуджена і визнана незаконною.

У листопаді 2015 року Верховна Рада незалежної України визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

ФОТО: інтернет

QHA