ОДЕСА (QHA) -

26 лютого в Одесі пройде акція біля консульства РФ, присвячена 4-й річниці вторгнення Росії в Україну і окупації Криму.

Акція відбудеться о 15:00 за адресою Гагарінське плато, 14.

Організатором акції виступає Самооборона Майдану в Одеській області.

Нагадаємо, 26 лютого одним з основних заходів, присвячених початку опору російській окупації Криму, стане мітинг на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і ряд громадських та правозахисних організацій.

Зазначимо, 26 лютого 2014 року близько 15 000 кримських татар, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам прийняти антиконституційні рішення щодо відділення Криму від України.

Цього дня громадянське суспільство Криму мирним шляхом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому 26 лютого — День кримського опору.

Однак вранці 27 лютого Путін ввів у дію силовий варіант захоплення Криму. Згодом всі вулиці міст і магістральні дороги півострова заповнили російські війська. Ними ж були захоплені адміністративні будівлі, взято в облогу гарнізони Збройних сил України, захоплені морські порти і аеродроми.

QHA