АНКАРА (QHA) -

За 2017 рік в Україні було вбито п'ятьох громадян Туреччини, і багато турків скаржаться на агресію відносно них, зокрема у місті Одесі.

Про це повідомляє турецька газета Gazetevatan.

За даними видання, після скасування візового режиму між Туреччиною та Україною число турецьких туристів зросло в кілька разів, однак разом з цим збільшилася і кількість злочинів проти них.

— Спочатку до нас було тут добре ставлення, навіть робили знижку при оренді квартири, але після того, як скасували візи і число наших співгромадян тут збільшилося, прихильність до нас змінилася. Коли дізнаються, що ми турки, з нами поводяться холодно. Хтось підвищує ціни при здачі в оренду квартири, а хтось і зовсім відмовляє нам у цьому, — розповідає турецький студент з Одеси.

Про негативну реакцію одеситів відносно вихідців з Туреччини розповідає ще один турок, який працює в Одесі.

— За проїзд у таксі, який коштує, наприклад, 100 грн, нам пропонують оплатити в розмірі 1000 грн. Коли ми обурюємося, то піддаємося нападу. При зверненні до консульства нам рекомендують звертатися до поліції, — розповів він.

У зв'язку з цими подіями консульство Турецької Республіки в Одесі повідомило, що співпрацює з місцевою поліцією, щоб розслідувати ці негативні факти. Громадянам Туреччини дипломатичний корпус радить не виходити на вулиці в нічний час.

Видання зазначає, що за цей рік в Україні було вбито п'ять громадян Туреччини. Так, 13 червня студентка Ела Дишли була вбита своїми однокурсниками, її тіло вони сховали до чемодану.

23 червня в Одесі був убитий турецький бізнесмен, труп турка був знайдений в озері.

15 серпня в Києві і 17 вересня в Харкові були скоєні вбивства громадян Туреччини. А 18 листопада вся Туреччина дізналася про смерть Синана Дорукхана Унала в Одесі.

Нагадаємо, QHA писало що Гюльселі Унал — мати вбитого 19 листопада громадянина Туреччини Сінана Дорукхана Унала, розповіла турецьким ЗМІ нові подробиці загадкової смерті свого сина.

За її словами, злочин був скоєний виключно з метою грабежу.

Нагадаємо, Сінан Дорукхан Унал був родом з Анкари. Він був ріелтором, подобово здавав квартири в турецькій столиці. Чоловік був одружений і за три дні до смерті перестав виходити на зв'язок зі своєю дружиною.

Джерело: Gazetevatan

QHA