ВІДЕНЬ (QHA) -

Український журналіст, медіаексперт Юрій Луканов у рамках конференції ОБСЄ «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності» 20 червня нагадав про долю фігурантів «справи українських диверсантів» Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова.

Луканов запропонував додати імена кримчан до списку постраждалих журналістів.

— До всіх відомих переслідуваних Росією журналістів слід додати ще два імені: Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов аналітики севастопольського центру «Номос». Вони заарештовані. Якщо раніше журналістів звинувачували в закликах до порушення територіальної цілісності Росії, то тепер звинувачують у терористичній діяльності. Вони можуть отримати десять років і більше, розповів Луканов.

Нагадаємо, так звана «диверсійно-терористична група, що працює за вказівкою Міністерства оборони України» була затримана співробітниками ФСБ у Севастополі 9 листопада 2016 року. З'ясувалося, що затримані окупантами «українські диверсанти» експерти аналітичного центру «Номос» Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов, а також ветеран розвідки Володимир Дудка.

Пізніше ФСБ РФ заявила, що двоє з трьох затриманих 9 листопада громадян зізналися в тому, що вони працювали на українську розвідку. В оприлюдненому відео Дмитро Штибліков каже, що він є полковником ГУР Міноборони України, що він збирав розвідувальну інформацію про дислокацію російських військ у Криму і займався підбором об'єктів для диверсій.

ФОТО: інтернет

QHA