КИЇВ (QHA) -

4 грудня правозахисна організація Amnesty International запускає онлайн-акцію за звільнення кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Як відомо, 4 грудня о 9-й ранку (за київським часом) у приміщенні Кримського гарнізонного суду відбудеться виїзне засідання Ростовського окружного військового суду. Там розглядатиметься справа про зміну запобіжного заходу для правозахисника і вирішуватиметься питання, чи залишиться він під вартою протягом ще декількох місяців.

— У понеділок, починаючи з 9-ї ранку, ми будемо діяти за принципом онлайн-шторму, коли за дуже короткий період часу користувачі відправляють сотні і тисячі повідомлень з одним хештегом і закликом (звільнити Куку). Шум у соціальних мережах допоможе привернути увагу до справи Емір-Усеїна і дасть можливість підтримати його і його сім'ю, де б ви не були, йдеться у повідомленні.

Для того, щоб приєднатися до акції, Amnesty International закликає опублікувати на особистій сторінці або у групах соціальної мережі Facebook повідомлення із закликом звільнити Емір-Усеїна Куку і додати хештег #FreeKuku.

Правозахисники також запропонували свої варіанти повідомлень:

#FreeKuku! Захист прав людини не тероризм!

#FreeKuku. Найкращий подарунок тато на волі.

#FreeKuku. Просто зараз вирішується, чи залишиться кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку під вартою. Я закликаю російську владу звільнити його, адже він не зробив нічого поганого. Навпаки, він допомагав іншим і займався правозахисною діяльністю.

#FreeKuku. Я не згоден зі звинуваченням Емір-Усеїна Куку у тероризмі і вимагаю його негайного звільнення.

Також всі бажаючі можуть підписати петицію з вимогою звільнити Емір-Усеїна Куку тут.

QHA повідомляло, що Amnesty International показала відеоролик, присвячений долі кримського татарина, правозахисника Емір-Усеїна Куку, який незаконно утримується у російській в'язниці.

Нагадаємо, третьому фігуранту так званої ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїну Куку окупаційними силовиками висунуте звинувачення за статтею 278 КК РФ («Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади»).

Раніше правозахисник Емір-Усеїн Куку розповів по відеотрансляції з «суду», що у СІЗО Сімферополя російські силовики систематично порушують права в'язнів, влаштовуючи стеження і виявляючи зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до їхньої смерті.

QHA