СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму відкрили гарячу лінію юристів. Про це повідомив активіст організації «Кримська солідарність» Алімдар (Руслан) Бєлялов на своїй сторінці в Facebook.

— У Криму стала доступна гаряча лінія юристів! ТЕЛ + 79781341794, — написав він.

Кримчани можуть отримати правову допомогу по телефону за необхідності.

Нагадаємо, в окупованому Криму продовжуються репресії відносно кримських татар. Так, 23 листопада провели обшуки і затримання кількох кримськотатарських активістів. Їх звинуватили у вимаганні хабара у громадянина Туреччини. Сума хабара, яку кримські татари нібито вимагали у нього, — 7 тисяч доларів. Окупанти відпустили двох затриманих активістів, чотирьох заарештували на 48 годин, ще один активіст пропав. Згідно з отриманою інформацією, відпустили Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара. Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Кязіма Аметова, Руслана Трубача затримали на 48 годин. Місцезнаходження ще одного активіста — Юрія Баранова — невідоме. У соцмережах повідомляють, що його "запихали до газельки без номерів, сказали везуть до Сімферополя, з тих пір з ним зв'язку немає".

Після обшуків і затримань, проведених співробітниками ФСБ, від пережитого стресу померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Їй було 83 роки.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації припинити знищувати корінний народ Криму.

Кримськотатарський активіст Сервер Мустафаєв заявив в ефірі Радіо Hayat, що обшуки і затримання кримських татар, які проводять силовики ФСБ, — це акт залякування цілого народу.

QHA