БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

17:10: Адвоката Еміля Курбедінова визнали винним у «поширенні екстремістських матеріалів» і заарештували на 10 діб, повідомляє журналіст Антон Наумлюк з місця подій.

 

16:10: Адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook опублікував фото Еміля Курбедінова, що очікує рішення суду.

15:32: Наумлюк повідомляє, що Курбедінов визнав провину частково. «Каже, що розміщував, але пропагандою не займався». Суддя пішла до нарадчої кімнати.

— Провину визнаю частково. Я дійсно припускаю, що мною був розміщений цей запис у соціальній мережі. Тоді, далекого 2013 року, у Сімферополі проходило багато мітингів Хізб ут-Тахрір, і я міг розмістити відео і фотоматеріали. Але ні про яку пропаганду мова не йде. Тоді Хізб ут-Тахрір не була заборонена у Криму, діяла легально. Я розмістив і забув про це. Якби співробітники ЦПЕ повідомили мені, що цей запис порушує закон, я б відразу видалив його. Якогось наміру не було. Я просто забув про запис.

15:20: Співробітник ЦПЕ надав «докази» провини у вигляді скріншотів зі сторінок Курбедінова у Facebook і Вконтакте аж до 2012 року.

15:02: Еміль Курбедінов клопоче про ведення протоколу засідання і присутність прокурора (прокурора немає), згідно із конвенцією європейського суду, аби дотриматися змагальність, інакше обвинувачем є суддя.

15:00: Осман Арімф повідомляє, що суддя Беленчук розпочала розгляд справи.

14:20: Адвокату Емілю Курбедінову було винесено підозру.

Представників преси не допустили на судове засідання без пояснення причин.

Про це повідомив на своїй сторінці Антон Наумлюк.

13:35: Журналіст Антон Наумлюк з місця подій повідомляє, що Курбедінова доправили в будівлю суду для визначення запобіжного заходу.

13:05: За інформацією Анни Богачової, біля Залізничного районного суду зібралося 20-30 осіб, і люди продовжують підходити, щоб підтримати адвоката Еміля Курбедінова.

11:32: Адвоката Джеміля Темішева, який приїхав до будинку Курбедінова для надання юридичної допомоги, не пропускає спецназ.

11:17: За інформацією Антона Наумлюка, адвокат Еміль Курбедінов зараз перебуває у ЦПЕ і чекає захисника, наполягаючи на тому, щоб його захищав Едем Семедляев.

— Едем зараз на обшуку в адвокатському офісі. Щойно закінчиться, він поїде до Еміля, потім до суду Залізничного району. Підозра на екстремізм.

Наумлюк підтвердив, що в цей час у квартирі Курбедінова, яка зареєстрована на колегію адвокатів, також проходить обшук. Матері Еміля Курбедінова викликали швидку, за словами лікаря, «стан нормальний».

11:14:Темішев повідомив орієнтовний термін початку засідання.

КоАП РФ, стаття 20.3. Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами.

11:03: З офісу, де працюють Еміль Курбедінов і Едем Семедляєв, ті, хто проводив обшук, вилучили оргтехніку, повідомляє Анна Богачова.

10:50: З'явилася інформація про можливу міру запобіжного заходу Курбедінову.

10:47: Джеміль Темішев повідомив, що інформації про запобіжний захід для Курбедінова поки немає.

10:15: Антон Наумлюк повідомив, що до будинку Еміля Курбедінова, де зараз проводиться обшук, викликали швидку допомогу.

9:56: Вдома у Еміля Курбедінова теж здійснюється обшук, передає кримськотатарська активістка Хатідже Мамут.

Дивіться онлайн-трансляцію за посиланням.

9:51: Обшук у адвокатському офісі Еміля Курбедінова та Едема Семедляєва триває, повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

9:38: Стало відомо, що адвокат Еміль Курбедінов зараз перебуває у Центрі з протидії екстремізму у Сімферополі на вулиці Декабристів. Його звинувачують у поширенні екстремістських матеріалів.

Суд з обрання запобіжного заходу призначено на сьогодні, приблизно на 11 годин у Залізничному суді Сімферополя.

8:34: Як встиг повідомити Еміль Курбедінов, в той час, коли адвокати прямували до будинку Салієва, де проводився обшук, їх машина була зупинена просто на дорозі так званим співробітником ДПС Криму:

— Ми йшли на обшук по Салієву. Однак співробітники ДПС не пускають нас далі. Стоїмо. Хочуть кудись відвести Едема Семедляєва. Чекаємо. На обшук не потрапляємо.

Таким чином, сім'я Салієва зараз не має жодної юридичної підтримки.

На місце затримання адвокатів прибула група захоплення. Поки відомо лише про затримання адвоката Еміля Курбедінова.

Інформацію про подробиці затримання розмістив на своїй сторінці у Facebook глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

— Злочинний тиск на адвокатів посилюється. В офісі адвокатів Еміля Курбедінова та Едема Семедляєва проводиться обшук. Еміля затримали у Бахчисараї.

08:30: У Бахчисараї триває ранкова хвиля обшуків. Після того як співробітники ФСБ відвезли кримськотатарського активіста Сейрана Салієва, стало відомо про обшук в офісі кримських адвокатів Еміля Курбедінова та Едема Семедляєва.

QHA