СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Попереднє засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова розпочалося сьогодні, 31 травня в окупованому Сімферополі.

Про це повідомляє журналістка і дочка Ільмі Айше Умерова у Facebook.

— Об 11.00 розпочинається попереднє засідання у справі Ільмі Умерова. Перед будівлею суду на вул. К.Маркса у Сімферополі зібрано велику кількість силовиків: 3 мікроавтобуси ОМОНу, 2 поліцейські машини, 1 машина ДПС, кінологічна служба, співробітники ЦПЕ. І це тільки те, що ми встигли помітити.

11:18: Через відсутність прокурора початок засідання перенесений на 30 хвилин, повідомляє Айше Умерова.

— Початок засідання у справі Ільмі Умерова відклали на півгодини, тому що прокурор ще не з'явився до суду.

11:43: Разом із силовиками до будівлі суду прийшли працівники російських пропагандистських ЗМІ. Знаходяться у суду кримські татари, які прийшли підтримати Ільмі Умерова, прогнали «журналістів» і заборонили їх знімати. Ті все ж встигли сфотографувати активістів.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

З Умерова взяли підписку про невиїзд. Для проходження психіатричної експертизи він був насильно вміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня минулого року російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

Як повідомляло QHA, справу стосовно Ільмі Умерова було передано судді Андрію Кулішову, який розшукується правоохоронними органами України за підозрою у скоєнні державної зради.

ФОТО: інтернет

QHA