СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Вчора у Роздольненському «суді» Криму почався розгляд по суті справи проти українського активіста Володимира Балуха. Вже оголосили обвинувальний висновок і опитали чотирьох свідків звинувачення. На суді не було практично нікого зі спостерігачів і журналістів. Про це повідомила на сторінці Facebook російська правозахисниця Олександра Криленкова.

Зокрема були опитані як свідки односелець Балуха та дружина Балуха Наталя, яка розповіла про обшук у них в будинку і про те, що вона не була присутня при «знаходженні речових доказів».

Також були опитані співробітник поліції, який охороняв Балуха під час обшуку, та заступник начальника поліції, який розповів, що силовики з обшуком приїхали в село Серебрянка до будинку за адресою «вулиця Небесної Сотні, 18». Балух сам встановив таку табличку на своєму будинку. Офіційна адреса його будинку: вулиця Миру.

— Наступне засідання «суду» пройде 20 березня об 11:00. На це засідання суд ухвалив примусово доправити сина Володимира, який перебуває у Південній Америці, зазначила Криленкова.

Раніше журналіст Антон Наумлюк розповів, що дозвіл суду на обшук у будинку українського активіста Володимира Балуха було виписано за місяць до проведення обшуку.

Як повідомляло QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха та його матері. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

2 березня, суддя Роздольненського районного «суду» Марія Бедрицька продовжила українському активісту Володимиру Балух запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 червня поточного року.

Нагадаємо, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком 2013 року. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом для цього стала підозра його у крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

ФОТО: інтернет, Олександра Криленкова

QHA