СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму почалися засідання «суду» стосовно кримських татар, які 14 жовтня вишли з одиночними пікетами по всьому анексованому півострову на знак протесту проти переслідування окупантами мусульман, передає власний джерело QHA.

11:45 У так званому Кіровському районному суді із запізненням на 2 години розпочалося засідання у справі кримськотатарського активіста Е.М. Аблязізова, який вийшов на одиночний пікет на трасу «Кіровське-Журавки» з плакатом «Кримські татари — не терористи і не екстремісти». Активіст заявив, що не вважає себе винним. Адвокат Аблязізова подав клопотання, щоб підсудному дозволили ознайомитися з матеріалами справи. «Суддя» Р.В. Михайлов задовольнив це клопотання і оголосив перерву на 30 хвилин. За словами адвоката, справа налічує 140 сторінок.

11:11 Радянський районний "суд" виніс рішення у справі активіста Сервера Сейтібрамова і оштрафував його на 10 тисяч рублів.

11:10 Так званий Залізничний районний суд оштрафував Алі Муратова на 10 тисяч рублів за те, що він вийшов на одиночні пікети в Сімферополі з плакатом "Свободу брехливо звинуваченим мусульманам Криму". Сам Муратов заявив, що не визнає себе винним.

11:06 Окупанти призначили штраф кримськотатарському активісту Таїру Ібрагімову в розмірі 10 тисяч рублів.

11:05 Підконтрольний Кремлю Київський районний суд виніс вирок кримськотатарському активісту Таїру Умерову. Йому присудили штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

11:03 У Феодосії "засідання суду" пренеслі на 20 грудня.

10:46 Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля на своїй сторінці у Facebook повідомив, що до підконтрольному Кремлю Червоногвардійському районному суду російські силовики підганяють автозаки.

10:45 "Суд" виніс перше рішення у справі одиночних пікетів. Айдеру Абібулаєву присудили штраф 10 тисяч рублів.

10:33 Підконтрольний Кремлю Білогірський районний суд оштрафував Ельдара Емір-Усеїна на 10 тисяч рублів.

10:25 Адвокат Аметов подав клопотання, щоб дозволити фото- і відеофіксацію та протокол засідання. Суддя відхилив клопотання.

Кримськотатарський активіст Умеров заявив, що 14 жовтня стояв із плакатом на узбіччі дороги біля магазину «Шанс» в с. Владиславівка, оскільки багато чув про катування татар і хотів виступити проти репресій.

Слідча експертиза показала відсутність ідентичності фарби і паперу з плакатами інших учасників.

10:05 Засідання так званого Сімферопольського районного суду в адміністративній справі Ахтема Алієва почалося без його захисника.

Під «судом» зібралося близько 50 осіб, які прийшли підтримати тих, кого сьогодні судять за участь в одиночних пікетах.

«Судові засідання» проходять у закритому режимі

— Залізничний районний «суд» Сімферополя не пускає слухачів на судове засідання у справі Муратова і Азімова, яких сьогодні, як і інших кримчан, судять за участь в одиночних пікетах, які проводилися 14 жовтня на підтримку переслідуваних кримчан, — повідомило джерело QHA.

У так званому Сімферопольському районному суді проходить розгляд справи Ельдара Кантемирова. Суддя Любов Родькіна заборонила пускати слухачів на засідання через нібито відсутність місць.

У справі Рустема Емір-Усеїнова «суд» відклав засідання після того, як його захист подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

За словами захисника, справа налічує близько 200 сторінок, включаючи експертизу плаката, який тримав під час пікету Емір-Усеїнов. До даної експертизи у захисника багато питань, зокрема що мав на увазі експерт під фразою «Плакат створений жителем коричневого кольору». Суддя погодився з тим, що справа вимагає тривалого ознайомлення, і оголосив перерву в засіданні до 26 грудня, повідомляє джерело.

QHA повідомляло, що 18 грудня у Криму очікується так званий «судний день» день, на який призначено сімдесят судових засідань щодо кримських татар, що вийшли з одиночними пікетами по всьому півострову, протестуючи проти переслідувань мусульман у Криму.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Поодинокі пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

Зазначимо, кримський татарин з Білогірська записав відеозвернення, в якому повідомив, що його викликали у відділенні поліції через участь в одиночному пікеті на окупованому півострові.

Зокрема до нього прийшли співробітники поліції і виконувач обов'язків дільничного, який вручив протокол постанови про порушення закону РФ про проведення мітингу.

QHA