СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний кримським окупантам «Верховний суд Криму» має намір провести рекордні 13 засідань за один день — 20 квітня. При цьому розгляд 11 апеляційних скарг захисту (6 з яких щодо затриманих у Бахчисараї кримських татар, ще 5 у так званій справі Хізб ут-Тахрір) «суд» планує розглянути до 15:00. Про це у Facebook повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

Він припустив, що висока інтенсивність роботи «суду» може вказувати на негативне рішення за вказаними скаргами.

— Тут однозначно можна робити висновок, що вчерге всі апеляції залишаться без задоволення і всі раніше винесені рішення лишаться у силі!

Також він повідомив, що протягом дня планується чергове засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, а також у «справі 26 лютого».

Нагадаємо, вранці 13 квітня у Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками у домівки двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Різи Муждабаєва. До обшуків крім ОМОНу були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина була госпіталізована.

Стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва та Мідата Муждабу — також затримали і відвезли у місцеве відділення поліції. Суд виніс затриманим адміністративні покарання у вигляді арештів і штрафів.

 ФОТО: інтернет

QHA