СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму перенесли кілька засідань у справах одиночних пікетів на 19 грудня. Про це повідомили у громадському об'єднанні «Кримська солідарність» у Facebook.

— Сьогодні відбудеться 7 судових засідань з одиночних пікетів, які судді перенесли на 19.12.2017, сказано у повідомленні.

«Судові засідання» відбудуться у двох так званих судах Криму — Сімферопольському і Джанкойському.

У підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді відбудеться засідання у справі Лемара Аджигафарова (15:00) і Рустема Троша (16:00).

«Джанкойський районний суд» розгляне справи Абляміта Зіядінова (9:00), Айдера Зекеряєва (11:00), Рімзі Кутузова (11:00), Рустема Аметова (13:00), Айдера Сулейманова (14:00).

QHA повідомляло, що 18 грудня 2017 року окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в ряді випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA