ДЖАНКОЙ (QHA) -

У кримському місті Джанкой 30 червня російські силовики прийшли до дитячого кримськотатарського центру Elif. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

— Терміново! Проcnо зараз до дитячого центру Elif нагрянула прокуратура! написав Курбедінов у Facebook.

Пізніше кореспондент Радіо Свобода у Криму Антон Наумлюк з посиланням на правозахисників, які підтримують зв'язок із працівниками центру, повідомив, що дитячий кримськотатарський центр Elif у Джанкої перевірили «на предмет дотримання законодавства» за вказівкою російської прокуратури анексованого Криму. Прокурорську перевірку здійснювали старший помічник прокурора, співробітник поліції, представник Росспоживнагляду, представники відділу освіти, співробітник МНС. При цьому силовики не висували жодних претензій співробітникам центру і після перевірки документів пішли.

За словами керівника дитячого центру Лутфіє Зудієвої, «діалог» тривав півтори години.

— Очікую виклику в прокуратуру для ознайомлення з результатами перевірки, написала Зудієва на своїй сторінці у Facebook.


Нагадаємо, 27 січня спецслужба вже приходила з перевіркою до кримськотатарського дитячого центру Elif, в результаті чого було вилучено документи аж до сертифікатів на миючі засоби.

А 16 лютого дитячий центр відвідали представники прокуратури з вимогою надати документи у рамках «розгляду звернення громадян».

Кримськотатарський дитячий центр Elif розпочав роботу у жовтні 2015 року та зареєстрований за російським законодавством. У ньому виховується близько 20 дітей у віці від 2 до 6 років.

ФОТО: інтернет, Facebook Лутфіє Зудієвої

QHA