КИЇВ (QHA) -

Російська влада анексірованного півострова всіляко підтримують ненависть до українців.

Про це заявила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, коментуючи судове засідання у справі українця Ігоря Мовенка.

За її словами, українці у Криму стають беззахисними перед несправедливим правосуддям.

— Ми відносимо Ігоря Мовенка до людей, які стали жертвами політичного переслідування. Він відкрито демонструє свою українську ідентичність, на його велосипеді була наклейка з добровольчим батальйоном «Азов». Нагадаю: справа, заведена ФСБ, стала відповіддю на спробу українця захистити свої права після нападу на нього колишнього співробітника «Беркута». Замість того, щоб порушити кримінальну справу за фактом побиття біля торгового центру в Севастополі, російські правоохоронні органи звинуватили Ігоря Мовенка у поширенні нацистської символіки, заявила вона.

Ольга Скрипник радить жертвам таких переслідувань звертатися до правоохоронних органів України, щоб фіксувати порушення і передавати їх у міжнародні інстанції.

Нагадаємо, 31 січня у Севастополі відбулося судове засідання у справі Ігоря Мовенка. Його звинувачують у публічних закликах до екстремістської діяльності за серію коментарів у групі «Крим — Україна» у соціальній мережі «ВКонтакте» влітку 2016 року.

Джерело: Crimean Human Rights Group

QHA