СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму розпочалися розгляди справ з одиночних пікетів 14 жовтня. Про це повідомили у громадському об'єднанні «Кримська солідарність».

13:15. З'явилося рішення у справі Рімзі Кутузова. Його оштрафували за участь в одиночних пікетах на 10 тисяч рублів.

12.00. "Суд" виніс рішення у справі Айдера Зекеряєва. Активісту присудили штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перше слухання проходило у "Джанкойському районному суді" у справі кримськотатарського активіста Абляміта Зіядінова. "Суд" оштрафував його на 15 тисяч рублів.

— Його засідання призначене на 9:00 годин. Зіядінов Абляміт оштрафований на 15.000 рублів, сказано у повідомленні.

QHA повідомляло, що 18 грудня 2017 року окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в ряді випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA