МОСКВА (QHA) -

Російський адвокат Марк Фейгін заявив, що в окупованому Криму практично нікому захищати права кримських татар.

— Там немає нікого. Залишилися тільки кримськотатарські адвокати. Основних два — Еміль Курбедінов і Заїр Семедляєв. На них лягло все навантаження. Практично усі кримськотатарські справи зараз ведуть саме вони, — зазначив він.

Фейгін додав, що на адвокатів тиснуть спецслужби і їм доводиться відмовлятися від звичайних справ, за які вони отримують заробітну плату, на користь десятків «безкоштовних» справ.

Адвокат повідомив, що московські адвокати не можуть працювати в Криму, оскільки на це потрібен дозвіл України.

— Порушення прав татар в Криму відбувається щодня, і разові вояжі московських адвокатів проблему їх захисту не вирішать. Там потрібно жити постійно.

За даними Фейгіна, у справі так званих кримських диверсантів «усі вже дали свідчення», оскільки немає тих, хто за них заступиться.

— Нам невідомі обставини справи: катували їх, не катували, але там все сумно. Андрій Захтєй активно співпрацює зі слідством, підписав усі папери, змінив адвоката. Їх, звичайно, засудять.

QHA повідомляло, що українські правозахисники відправили в Кремль «несвяткові подарунки Путіну» — пакет звітів про порушення прав людини в окупованому Криму. Посилку повинні доставити в адміністрацію президента Російської Федерації. Організатори акції зазначили, що в посилку також увійшли енциклопедія порушень прав людини в Криму, звіти про расову дискримінацію, інформація про звинувачення щодо українського активіста Володимира Балуха і затриманих на півострові так званих українських диверсантів.

Джерело: Факти і коментарі

QHA