ФЕОДОСІЯ (QHA) -

У Феодосії (с. Ближнє) школярів звільнили від занять 18 травня з метою зобов'язати їх з'явитися до місцевого Будинку офіцерів для масовки на заходи російських окупантів. Про це повідомив у Фейсбук заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.

— Я за те, щоб дітей навчали пам'ятати минуле. І я підтримав би адміністрацію школи, якщо вона просто звільнила дітей від занять, щоб вони разом із рідними і близькими змогли взяти участь у траурних заходах.

Але такими діями, «зобов'язалівкою", досягаються зовсім інші цілі, — зазначив заступник голови Меджлісу.

Нагадаємо, до річниці Депортації кримськотатарського народу з батьківщини 18 травня в окупованому росіянами Криму запланована низка заходів. Традиційне покладання квітів у пам'ять про загиблих під час трагедії навпроти центрального залізничного вокзалу Сімферополя заплановане вдень.

Як повідомляло QHA, 17 травня прокуратура російських окупантів у Криму видала застереження «про неприпустимість екстремістської діяльності» членам Меджлісу кримськотатарського народу. Документи були видані заступникам голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерову і Наріману Джелялову, і голові сімферопольського регіонального Меджлісу Леммару Юнусову. Російські прокурори стверджують, що під час заходів, присвячених річниці трагедії, нібито плануються заклики до екстремістської діяльності та порушення громадського порядку. Окупанти повідомили, що заходи не були узгоджені з місцевою «владою» і пригрозили залучити організаторів до відповідальності.

ФОТО: інтернет

QHA