КИЇВ (QHA) -

За час окупації на тимчасово непідконтрольних територіях Криму і Донбасу активістами було зафіксовано понад 370 тис. випадків народження і смерті. Про це у коментарі журналістам повідомив аналітик Центру правових та політичних досліджень «СІМ» Андрій Гнида.

— У період з лютого 2014 по червень 2017 років ми зафіксували понад 370 тис. випадків народження і смерті на окупованих територіях. У Міністерстві юстиції України повідомили, що за цей же період в український реєстр занесено близько 31 тис. записів, розповів Гнида.

За його словами, відсутність єдиного механізму реєстрації випадків народження і смерті сьогодні є для України актуальною проблемою.

— Для України це є дуже великою проблемою, оскільки рано чи пізно для державних органів постане питання  що робити з тими, хто не задокументований. А мова йде про сотні тисяч людей, сказав він.

Як зазначив експерт, нинішня судова процедура реєстрації не є ефективною, оскільки нерідко займає багато часу.

— Якщо я перебуваю на підконтрольній території, і зіткнувся з випадком народження або смерті, то в цілому я витрачу максимум 4 години свого часу для того, щоб отримати свідоцтво. Ті, хто перебуває на території Криму чи Донбасу, стикаються з кількома колами пекла, і в кращому випадку будуть змушені витратити 3 дні, а в гіршому по 510 днів за станом на зараз люди очікують судового рішення, поділився Гнида.

За його словами, наразі правозахисники розробляють законопроект, який дозволить уникнути тривалих судових процедур, і визнаватиме сам факт народження або смерті, зафіксований у документах, виданих окупантами.

Наш підхід полягає в тому, що документи, видані окупантом, не можуть визнаватися, і є недійсними. Але інформація, яка свідчить про об'єктивні події, може імплементуватися у правове поле України, розповів аналітик.

Він також повідомив, що текст законопроекту може бути готовий вже протягом місяця, після чого він буде поданий на розгляд до Верховної Ради.

Раніше QHA повідомляло, що нове обладнання для друку українських паспортів жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей може запрацювати на Донбасі вже у січні-лютому 2018 року.

QHA