СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Під час третього судового засідання у справі Ільмі Умерова допитали «експерта» Іванову, на підставі лінгвістичної експертизи якої і було побудованео все обвинувачення. Відразу ж у матеріалі справи знайшлося кілька грубих невідповідностей.

Допит «експерта» почався з питання про освіту, внаслідок якого з'ясувалося, що Іванова — лінгвіст-перекладач англійської та китайської мови. Однак оригінальна промова Ільмі Умерова, виголошена ним в одному з ефірів телеканалу АТR, була кримськотатарською мовою, а в матеріали справи слідчим був підсунуть простий переклад, який згодом піддали дослідженню.

Справжня розшифровка промови Умерова у матеріалах справи відсутня.

Незабаром з'ясувалося, що «експерт» Іванова, порушивши норми про повноту досліджень, навіть не дивилася відеозапис виступу Умерова, який став підставою звинувачення.

Також адвокати вказали на невідповідність у датах складання експертного висновку і надходження запиту на його проведення. Різниця склала 7 днів. Однак «експерт» заявила, що це все лише «одрук».

Саме висновок експерта обсягом у два аркуші було зроблено в той же день, в який надійшов запит на проведення даного дослідження.

Іванова також не змогла пояснити, на яких законах і документах засноване те, що Крим нібито є частиною РФ. Але пізніше заявила, що висновки про наявність «закликів» до порушення територіальної цілісності Росії випливають із «загальної спрямованості тексту».

Виходячи з озвучених під час допиту невідповідностей, захист після 10-хвилинної перерви заявив клопотання про витребування у Іванової документів, що підтверджують її кваліфікацію: копії диплома про освіту, трудової книжки, сертифіката експерта, а також документів про підвищення кваліфікації.

Суд задовольнив це клопотання і постановив надати витребувані документи у термін до 28 червня, тобто до наступного засідання.

Нагадаємо, російська влада звинувачує Ільмі Умерова в тому, що він нібито закликав до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, скоєних із використанням засобів масової інформації та інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу Інтернет).

Кримінальну справу було порушено 12 травня 2016 року. Тоді в будинку Умерова був проведений обшук, йому вручили підписку про невиїзд. Слідство тривало майже рік. За цей період стосовно Ільмі Умерова був проведений ряд експертиз (фотопортретна, лінгвістична). Також Умерова незаконно вмістили до стаціонару психіатричної клініки у Сімферополі для примусового проходження судово-психіатричної експертизи. У казематах психклінікі він провів 21 день.

ФОТО: інтернет

QHA