БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Активісти у рамках «Кримського марафону» оплатили 150-тисячний штраф бахчисарайця Османа Белялова, якого кримський «суд» звинуватив в участі у несанкціонованому масовому заході.

За словами активістів, співробітники Рахункової палати відмовилися приймати штраф через відсутність матеріалів справи на виконанні. Вони пояснили, що справа з'явиться в разі, якщо штраф буде прострочений. Однак за цим можуть бути накладені додаткові санкції.

Активісти разом із Беляловим вирушили в банк, де платіж взяли, але зажадали сплатити комісію за послугу.

Зараз перераховують суму, повідомив у коментарі кореспонденту QHA активіст Сервер Мустафаєв.

— Сплачуючи ці штрафи ми переконалися, що це правильні дії виходити і підтримувати людей, бути свідками того, що відбувається, інакше...  ми бачимо, що сталося з Ренатом Параламовим. Спасибі всім, хто не словом, так ділом, не ділом, то хоч монетою взяв участь у цьому опорі,  зазначив Мустафаєв у відеозверненні, опублікованому їм на Facebook.

Осман Бєлялов подякував усім, хто не залишився байдужим і допоміг йому оплатити штраф.

Нагадаємо, 23 січня в окупованому Бахчисараї відбулося судове засідання у справі Османа Белялова, якого звинуватили в участі у несанкціонованому масовому заході. «Суд» присудив йому штраф у розмірі 10 000 рублів.

У квітні 2017 року Осман став свідком обшуків у активіста Сейдамета Мустафаєва. Те, що він разом з Емілем Біляловим та іншими громадськими активістами просто стояв на вулиці і спостерігав за тим, як силовики проводять обшук, суд розцінив як участь у несанкціонованому мітингу і оштрафував Османа і Еміля на 150 тис. рублів кожного.

Як повідомляло QHA, 14 вересня 2017 року активісти 10-рублевими монетами вагою у 140 кілограмів оплатили перший штраф у рамках «Кримського марафону».

Ця ініціатива була створена на початку серпня у відповідь на призначені підконтрольним Кремлю «судом» штрафи свідкам обшуків у Криму. Ініціатори «Кримського марафону» закликали збирати по 10 російських рублів монетами, виготовленими в металі, і не міняти їх на паперові купюри, щоб показати «єдність небайдужих».

В рамках «Кримського марафону» активістам вдалося зібрати 826 тисяч 130 рублів тільки по Криму. Крім оплати штрафу Зареми Умерової, ця сума піде на погашення штрафів Наріману Мемедемінову (200 тисяч рублів), Сервера Караметову (10 тис.), Ярикулу Давлатову (10 тис.), Володимиру Балуху (10 тис.), Осману і Емілю Біляловим (150 тис.) та іншим.

QHA