АНКАРА (QHA) -

Вдень 13 травня в Анкарі має відбутися щорічний жалобний мітинг пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року. Однак вчора Платформа кримськотатарських організацій Туреччини повідомила про те, що мітинг заборонений владою.

Після російської анексії Криму та заборони окупантами будь-яких заходів, присвячених пам'яті жертв Депортації, Платформа кримськотатарських організацій у Туреччині щороку протягом трьох останніх років проводить жалобний мітинг на площі Анадолу в Анкарі, збираючи тисячі людей.

Скасування акції 13 травня було обгрунтоване введеним на всій території Туреччини режимом надзвичайного стану. Зустрічі представників Платформи з мерією Анкари, на яких вони намагалися переконати владу зробити виняток, не приносили позитивних результатів.

Однак уже сьогодні, 12 травня, представники Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар підтвердили, що мерія міста дала дозвіл на проведення жалобного мітингу.

Найближчим часом відбудеться фінальна зустріч організаторів акції з представниками міської адміністрації, після чого буде зроблена офіційна заява.

ФОТО: інтернет

QHA