АНКАРА (QHA) -

Вчора, 4 лютого, у столиці Туреччини Анкарі пройшов вечір кримськотатарської культури, організований за підтримки фонду "Розвиток Криму".

Вечір відвідали Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, заступник голови Партії націоналістичного руху, народний депутат Туреччини Рухсар Демірель, екс-міністр Туреччини у справах Європейського Союзу Егемен Баг'иш, Надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга, мер округу Одунпазари адвокат Казим Курт і журналістка Гьонюль Шамількизи.

Після того як прозвучали кримськотатарський і турецький гімни, перед присутніми виступив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

— Ми рахували і рахуємо кожен день з початку окупації. Кримські татари, які живуть у Криму, чекають, коли закінчиться це пекло, коли Крим звільниться від окупанта і стане знову українським. Ми будемо працювати в цьому напрямі, поки Кримський півострів не набуде свободи, — сказав Джемілєв.

Відзначивши важливу роль кримськотатарської діаспори в Туреччині, Джемілєв підкреслив, що на неї покладаються великі надії, що тільки активна та продуктивна спільна робота допоможе звільнити Крим.

Надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга, який виступив на вечорі, зауважив, що кримські татари та українці мають не тільки спільну історію, а й спільні проблеми. "Біль кримських татар — наший біль", — сказав посол і висловив впевненість, що українці та кримські татари будуть продовжувати разом боротися з окупантами. Нагадавши, що 3 лютого була відзначена 25-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною, Сибіга наголосив на важливості діаспори, яка є мостом між двома державами.

Гості вечора також виступили з урочистими промовами.

— Хто б не був при владі, Туреччина ніколи не залишить Крим у біді, — запевнив Егемен Баг'иш.

Рухсар Демірель підкреслив, що необхідно розробити більш активну політику щодо кримського питання, а також запрошувати на подібні зібрання представників уряду.

Журналістка Гьонуль Шамількизи, показуючи присутнім відеозаписи процесу окупації півострова, сказала, що "Крим тепер нагадує закриту тюрму".

Кримськотатарські артисти, які виступили на вечорі, порадували гостей прекрасним виконанням народних пісень і танців.

QHA