АНКАРА (QHA) -

З ініціативи Платформи кримськотатарських організацій у Туреччині сьогодні о 13:00 в Анкарі на площі Анадолу розпочався жалобний мітинг до 73-ї річниці Депортації кримських татар 18 травня 1944 року.

13.00. На головній сцені мітингу висять портрети Ісмаїла Гаспринського, гасло «Міллет, Ватан, Кирим» і національна символіка кримськотатарського народу — тарак-тамга, а самі учасники мітингу тримають прапори кримськотатарського народу і різні плакати.

У зв'язку із мітингом дорожній рух в районі площі було перекрито.

13:45. Жалобний мітинг до 73-ї річниці Депортації почався з хвилини мовчання за загиблими під час подій 1944 року, Мустафою Кемалем Ататюрком, його товаришами по зброї та гімну.

14.40. До мітингу приєднався голова Меджлісу кримськотатарського народу і Світового конгресу кримських татар Рефат Чубаров, який виступить перед учасниками на головній сцені траурного мітингу.

15:10. Зі сцени до учасників і гостей мітингу звернувся також надзвичайний і повноважний посол України у Туреччині Андрій Сибіга. Висловивши співчуття кримськотатарському народу, дипломат наголосив, що Україна робить все можливе для гарантування інтересів кримських татар, їхніх прав вільно жити у демократичній державі та на своїй Батьківщині. Також Україна робить все можливе на міжнародному рівні, щоб Депортацію 1944 року було визнано геноцидом кримськотатарського народу.

QHA