СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У "Гагарінському районному суді" Севастополя завтра, 31 січня 2018 року, відбудеться судове засідання у справі українця Ігоря Мовенка, якого звинувачують у "публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності".

Про це повідомляє Crimean Human Rights Group.

Представники кримської "прокуратури" не з'явилися на минуле судове засідання, і саме з цієї причини суд перенесли на 31 січня.

Кримінальну справу стосовно Ігоря Мовенка порушили за коментар, який він, за версією слідства, написав влітку 2016 року в групі «Крим-Україна» у соціальній мережі "ВКонтактє".

Нагадаємо, 7 вересня 2016 року Мовенка побили у Севастополі за розміщену на рамі його велосипеда символіку батальйону «Азов». Медики діагностували у Мовенка відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, перелом основи черепа, перелом щелепи, закритий перелом кісток носа, контузію очного яблука та інші травми.

Нападником виявився співробітник поліції. Однак справу через побиття українця тоді не відкрили. Замість цього у "Гагарінському районному суді" Севастополя 22 вересня відбулося судове засідання, на якому потерпілого Мовенка оштрафували на 2 тис. рублів «за поширення нацистської символіки».

Кримчанин спробував змусити співробітників поліції порушити справу за фактом його побиття. Він писав офіційні листи до «Слідчого комітету», «прокуратури» та «поліції» Севастополя, але безрезультатно. Кримській правозахисній групі стало відомо ім'я «беркутівця», який у Севастополі побив Мовенка — це колишній співробітник підрозділу особливого призначення МВС України «Беркут» Володимир Суходольський, який у 2014 році зрадив присягу і служить російській поліції.

Нагадаємо, сьогодні в Бахчисараї відбулося закрите засідання суду у справі Шевкета Раззакова, якого звинувачують у публічній образі представника влади, підставою для відриття справи став нібито плювок в російського поліцейського в анексованому Криму.

QHA