КИЇВ (QHA) -

РФ відмовляється передати кримських ув'язнених з українським громадянством владі України, мотивуючи це тим, що переведені з Криму до Росії ув'язнені визнаються російськими громадянами.

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова у своїй офіційній відповіді на запит Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської стверджує, що переведення кримчанина Андрія Лугіна для відбування покарання в Україну неможливе через те, що він має російське громадянство. За інформацією його дружини Ірини, Лугін не отримував російський паспорт і має тільки українське громадянство.

QHA повідомляло, що Лугіна прооперували після того, як він повторно спробував покінчити життя самогубством, перерізавши собі горло на знак протесту проти етапування до колонії РФ. Раніше ув'язнений порізав вени.

Нагадаємо, засуджений в Криму громадянин України Андрій Лугін 26 квітня перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія (РФ) і відсутність належного медичного обслуговування.

Відзначимо, Лугіна засудили у 2010 році до довічного ув'язнення. Його звинуватили у вбивстві та участі в злочинному угрупуванні 90-х рр. Андрія Лаптєва.

У 2016 році його перемістили з Криму на територію суб'єкта РФ — Мордовію за наказом Федеральної служби виконання покарань РФ. У березні 2017 року Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення слідчих дій і обіцяли залишити в Криму. Однак після цього його знову відправили в Мордовію.

QHA