СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

На черговому засіданні у «справі Умерова» в підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді сторона захисту заявила клопотання про проведення повторної лінгвістичної експертизи промови Ільмі Умерова. Суддя відхилив це клопотання. Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв в своєму відеозверненні.

— Прокурор був проти у зв'язку з тим, що серед матеріалів справи є дві експертизи, вони одна одній не суперечать, тому підстав для проведення повторної експертизи немає. На що ми заперечили, сказавши, що та рецензія, яку надали ми, вказує, що в поданій експертизі (судова лінгвістична експертиза, яку проводила співробітниця ФСБ Росії Ольга Іванова,  ред.) є величезна кількість орфографічних помилок, є помилки методики висновків, зазначив він .

Айше Умерова підтвердила цю інформацію, зазначивши, що жодних порушень з боку Ольги Іванової «суд» не побачив.

Суддя Кулішов відмовив у задоволенні заявленого клопотання. Повторної експертизи не буде. Суд не побачив жодних порушень з боку Іванової.

Вона повідомила, що суддя після винесення рішення щодо експертизи заявив про те, що буде допит самого Ільмі Умерова. На це захист вказав, що засідання позапланове і на ньому не присутні троє з чотирьох захисників.

Засідання було відкладене до середи, 13 вересня, до 11:30. Суддя зазначив, що сторона захисту має бути готова відразу після допиту перейти до дебатів.

Нагадаємо, вчора, 7 вересня, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд відмовив захисту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в залученні до справи лінгвістичної експертизи Бюро лінгвістичних експертиз НАН України.

12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

ФОТО: Facebook Айше Умерової

QHA