МОСКВА (QHA) -

Російські окупаційні власті не можуть заспокоїтися через те, що корінний народ Криму не хоче підкорятися Кремлю і бореться за повернення півострова під українську юрисдикцію.

Одним із лідерів, які борються за правду і виступають проти анексії Криму, став Ільмі Умеров, на якого в підсумку відкрили кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали. З Умерова взяли підписку про невиїзд.

Але їм було мало застосувати над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеровим методи каральної медицини, і окупаційна влада вирішили внести його до переліку діючих терористів і екстремістів, де він значиться під номером 5826.

— 5826. Умеров Ільмі Рустемович, 03.08.1957 р.н., с. Ахунбабаєва Ташлакського району Ферганської області УзРСР, — йдеться на сайті Федеральної служби з фінансового моніторингу РФ у розділі «Російські фізичні особи».

Це вигладить дійсно смішно, адже Ільмі-аг'а має бездоганну репутацію серед кримчан. Але прикро, що людину в такому солідному віці, і коли у нього є серйозні захворювання, змушують їздити на допити і проходити принизливі експертизи.

Більш того, ще тільки йде слідство у його кримінальній справі, і не почався суд, а Ільмі Умерова вже без рішення судової інстанції зараховують до терористів і екстремістів. Це можливо тільки в тоталітарній Росії, бо в інших цивілізованих країнах діє презумпція невинності.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров не може зробити ніякі банківські операції, так як він заблокований у програмі як «Екстреміст». Про це він дізнався від співробітників банку, коли намагався сплатити штраф так званому «суду» Бахчисарая, який визнав його винним у скоєнні адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, 21 липня районний суд Сімферополя відмовив йому в задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи. Для проходження психіатричної експертизи Умеров був насильно поміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям.

7 вересня російські окупанти звільнили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

Народився Ільмі Умеров 03.08.1957 року в радгоспі Ахунбабаєва Ташлакського району Ферганської області, Узбекистан.

У 1980 році закінчив Андижанський медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа».

У 2005 році закінчив Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримавши кваліфікацію «магістр державного управління».

З 1981 року по жовтень 1984 року працював лікарем у медичному об'єднанні м. Маргелана З жовтня 1984 року по червень 1988 року проживав у Краснодарському краї, де працював лікарем-анестезіологом-реаніматологом у Центральній районній лікарні м. Кримська.

З 1988 року проживає в м. Бахчисараї Автономної Республіки Крим.

З вересня 1990 року по червень 1992 року — інженер кооперативу "Достлук".

З червня 1992 по травень 1994 року — директор ТОВ "Ельмаз".

У травні 1994 року обраний депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим і прийнятий на роботу членом постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з національної політики і проблем депортованих громадян.

З 1994 по 1997 року — Віце-прем'єр Уряду Криму, заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Голова Всесвітньої асамблеї тюркських народів — обраний у м. Ізмір Республіки Туреччина (1997-1999 рр.).

З березня 1998 року по січень 2000 — президент Центру громадських ініціатив «Світоч".

З січня 2000 року по травень 2002 року — заступник голови Бахчисарайської районної державної адміністрації.

У травні 2002 роки був обраний депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

З травня 2002 по червень 2005 роки працював на посаді заступника голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

З 2005 року по липень 2010 року і з 4 серпня 2010 року до цього часу є головою Бахчисарайської районної державної адміністрації.

У 2003 році Умерову І.Р. присвоєно звання «Заслужений працівник місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим». У 2005 році Умеров І.Р. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

ФОТО: інтернет

QHA