КИЇВ (QHA) -

Заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова незабаром передадуть Україні.

Про це повідомив нородний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

На даний момент політв'язні Кремля знаходяться в Туреччині.

Їх передача відбулася за результатами переговорів президента Туреччини Реджепа Ердогана і президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Раніше QHA повідомляло, що голдова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував факт передачі політв'язнів Кремля Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова Туреччині. Він зазначив, що звільнення політичних в'язнів Чийгоза та Умерова — це велика заслуга президента Туреччини Ердогана.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Чийгоза «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з засудженням Чийгоза, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгоз носить особливий, показовий характер і одночасно є яскравою ілюстрацією правового нігілізму та цинізму окупаційної влади.

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили і судове слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня в своєму останньому слові у «суді» Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу був затриманий у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, у тому числі, з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Кримськотатарський Ресурсний центр заявляє, що рішення окупаційного суду політично мотивоване і злочинне. Це неправосудне рішення спрямоване проти всіх, хто не згоден з незаконними діями Росії в Криму. Таким чином Росія демонструє боротьбу з інакомисленням і свободою слова. Судилище над Ільмі Умеровим є прикладом ксенофобії до корінного народу Криму і методом його залякування.

ФОТО: ЕРА

QHA