КИЇВ (QHA) -

Завтра, 7 листопада, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вирушить до Парижу, де отримає премію конкурсу «Платформи європейської пам'яті та совісті». Про це повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час прес-конференції «Захист прав людини і деокупація Криму через публічну дипломатію», передає кореспондент QHA.

— Ми прийняли рішення номінувати Ільмі Умерова відразу ж після того, як проти нього було винесено вирок. Це було неправосудне рішення суду. Так звана прокуратура просила умовний термін, а суд виніс жорсткіше рішення, розповів Барієв.

За його словами, мотивацією номінувати Умерова на цю премію було те, що якщо він переможе, це можна було б використовувати при розгляді апеляції на зміну запобіжного заходу.

Але ми отримали приємнішу звістку. Коли ми дізналися, що Умеров опинився на волі, це сбіглося з тим моментом, коли ми отримали інформацію про те, що він став лауреатом премії, поділився він.

Саме вручення премії відбудеться в Парижі 8 листопада. Варто зазначити, що у «Платформу європейської пам'яті та совісті» входить 40 організацій і 18 країн. Її лауреатами стають люди, які борються з тоталітарним режимом.

QHA