АНКАРА (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що після повернення з Туреччини проведе кілька днів у Києві, після чого повернеться до Криму.

Про це він повідомив у коментарі кореспонденту QHA.

— Сьогодні ми повертаємося до України, вилітаємо до Києва. Я думаю, що у Києві проведу кілька зустрічей і поїду додому до Криму, — сказав Ільмі Умеров.

Також Умеров відзначив, що його ніхто не попереджав про те, що він позбавлений можливості в'їжджати до Криму.

QHA повідомляло, що 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація про те, що вони прибули до Туреччини.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова, а також по телефону поговорив зі звільненими українськими і кримськотатарськими громадськими діячами.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA повідомляло, що передача Чийгоза та Умерова стала можливою завдяки переговорам Туреччини і Росії.

QHA