КИЇВ (QHA) -

Отримання премії міжнародного проекту «Платформи європейської пам'яті та совісті» свідчить про те, що проблеми кримськотатарського народу визнані на європейському рівні.

Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров на прес-конференції в Києві, передає кореспондент QHA.

— Насправді це (вручення премії, — ред.) — визнання на європейському рівні проблем, які існують в Україні, проблем кримськотатарського народу. Це не тільки моя заслуга, а заслуга всього мого народу, — зазначив Умеров.

Також він нагадав, що першим, хто отримав цю премію, був Уповноважений президента України у справах кримських татар, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який сьогодні святкує 74-річчя.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв, у свою чергу, зазначив, що ідея про висунення Ільмі Умерова на премію народилася після винесення окупаційним судом у Криму вироку. Розголос події на міжнародній арені, за його словами, міг вплинути на подальші рішення «влади» Криму про зміну запобіжного заходу.

— 27 вересня «суд» у Криму виніс вирок за ст. 280.1 Кримінального кодексу РФ — заклики до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Тоді за сприяння Меджлісу кримськотатарського народу ми вийшли з ініціативою на номінування Умерова на премію для того, щоб можна було вплинути на подальші «суди», — зазначив Барієв.

Барієв додав, що отримання Умеровим премії є черговим внеском у розвиток міжнародного права.

— Це міжнародне визнання нашої боротьби з тоталітаризмом. Визнання нашої боротьби для того, щоб наш народ був таким же рівноправним, як і інші народи в світі. Серед нас є люди, гідні цієї премії. Це черговий наший внесок у розвиток міжнародного права, внесок у захист нашого народу і нацменшин.

Нагадаємо, вручення премії відбулося в Парижі 8 листопада. Варто зазначити, що до «Платформи європейської пам'яті та совісті» входить 40 організацій і 18 країн. Її лауреатами стають люди, які борються з тоталітарним режимом.

QHA