КИЇВ (QHA) -

Умеров вважає, що Україна не «здала» Крим, просто тоді наша держава була дуже слабкою.

— Не здали, це однозначно. Просто, мабуть, коли це все відбувалося, був слабкий період розвитку України. Армія була відсутня. Янукович же спеціально її знищив. І, мабуть, у тих, хто керував Україною відразу після Януковича, переважила думка, що ми не зможемо протистояти Росії. Імена називати не буду, дуже багато говорилося про те, що було закрите засідання РНБО, міркували, хто правильно голосував, хто неправильно, хто пропонував піти, хто не пропонував, хто пропонував не здаватися. Це всі знають, розповів Ільмі-аг'а.

За його словами, тоді таке рішення прийняли, щоб уникнути кровопролиття.

— Я намагаюся їх захистити зараз. Я не хочу навішувати ярлики, що вони все зрадники України. Хоча, може, такі серед них теж є. Їхній розум підказав, що вони програють цю битву, і щоб не було людських жертв, вони вирішили всі військові формування з Криму вивести. Але час показав, що вони були страшенно неправі. Тому що військові дії розгорнулися на території України, але в іншому регіоні, на Донбасі, каже Умеров.

Заступник голови Меджлісу зазначив, що у Криму було 300 українських військових частин.

Якби кожен по одній автоматній черзі пустив, 300 автоматних черг би прозвучало, зазначив він.

Умеров вважає, що українські військові у Криму просто не хотіли воювати.

Пригадую цю горезвісну фразу «Ми чекаємо наказу». Так вони чекали один наказ піти! Ніхто з них не чекав наказу «Воювати». Хоча вони з обов'язку, з присяги були зобов'язані це робити, наголосив він.

Ільмі Умеров згадав, що, коли військові частини були прибрані з Криму, був вивезений особовий склад, 80% офіцерського складу переприсягнули Росії.

— СБУшники зрадниками виявилися всі. 100%. Міліціонери виявилися всі зрадниками. Одиниці, які залишили службу і не переприсягнули. Відсотків 80 військовослужбовців і відсотків 70 працівників прокуратури, розповів Умеров.

За його словами, так багато зрадників опинилося серед силовиків через те, що Україна у своїй ідеологічній роботі недопрацьовує.

QHA повідомляло, що, за словами Ільмі Умерова, незважаючи на окупацію, люди у Криму не втрачають надії.

Джерело: Цензор.НЕТ

QHA