ЛЬВІВ (QHA) -

20 лютого, у річницю анексії Криму Російською Федерацією у Львові відбулася зустріч представників кримської общини у рамках презентації фотовиставки про дітей кримських політв’язнів "Доросле кримське дитинство".

До експозиції увійшли фото, на яких позують на перший погляд звичайні діти. Проте, попри свій ще юний вік, вони зіткнулися з недитячими проблемами:

— Сьогодні ми маємо понад сто таких дітей, які залишилися без опіки своїх тат, 58 людей утримуються у тюрмах Криму і Росії. За чотири роки анексії було зафіксовано близько 430 випадків порушень прав людини, 149 катувань. 16 людей зникли безвісти, 15  були знайдені мертвими, — зазначив журналіст та правозахисник, програмний директор ДП "Кримський Дім" Алім Алієв. 

Присутній на заході колишній кримський політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров детальніше розповів про ситуацію у сьогоденному Криму:

— Свобода слова чи права людини у Криму тепер настільки ігноруються, що інколи здається, що вони просто не знають про існування цих понять. Лояльність до чинного режиму є обов`язковою, а всі нелояльні в обов`язковому порядку мають бути покарані та залякані і в жодному випадку не висловлювати свою думку,  зазначив Умеров і висловив переконаність у тому, що чим довше триватиме окупація, тим більше ми втратимо. — Постійно відбуваються облави, обшуки, арешти, викрадення людей. Відкривають адміністративні та кримінальні справи. Усе, пов’язане з українським чи кримськотатарським, намагаються знищити, — резюмував заступник голови Меджлісу. 

Ільмі Умеров переконаний, що Україна на міжнародній арені має ставити питання про статус півострова й приймати відповідні закони на державному рівні.

Додамо, що перед відкриттям виставки Умеров зустрівся з міським головою Андрієм Садовим. У рамках зустрічі мер Львова подякував Умеровому за його активну позицію та вручив почесну монету Князя Лева.

QHA