СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров потрапив до лікарні.

Про це повідомив відомий кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні стало відомо, що Ільмі Умеров потрапив до лікарні. Після цілого дня, проведеного у Верховному суді РК, вдалося провідати його у Бахчисарайської лікарні, написав він.

Нагадаємо, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Кримськотатарські правозахисники вважають, що рішення окупаційного суду політично мотивоване і злочинне і направлено проти всіх, хто не згоден з незаконними діями Росії у Криму. Таким чином Росія демонструє боротьбу з інакомисленням і свободою слова. Судилище над Ільмі Умеровим є прикладом ксенофобії до корінного народу Криму і методом його залякування.

QHA повідомляло, що 5 жовтня Європарламент прийняв резолюцію про права людини в окупованому Криму, в якій затриманих Кремлем кримськотатарських лідерів — заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза — визнав політв'язнями.

QHA