КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прокоментував відповідь адміністрації Путіна на запит адвоката Едема Семедляєва з проханням надати указ президента РФ, на підставі якого був "помилуваний" Умеров.

— На жаль, нічого не прояснилося. Я досі не знаю, на якій підставі мене "звільнили" або "пробачили", або "реабілітували", або "обміняли", або "помилували"... Нам не відомо, чи є взагалі цей "указ". Може зовсім немає, а я числюся "в бігах"? А якщо він все ж є, чому мене з ним не ознайомили? написав Умеров на своїй сторінці у Facebook.

Умеров розмірковує над питанням, чому його і Ахтема Чийгоза обманним шляхом, не повідомивши, відправили в Анкару і передали турецьким спецслужбам.

— Чому не залишили нас удома, у Криму? Чи означає це, що я не зможу заїхати до Криму? Якщо не можу на якій підставі? Якщо можу дайте мені про це знати. Ось скільки питань ще залишаються без відповіді, написав Умеров.

Зазначимо, що підпункт 3-ий четвертого пункту статті 6.1. Федерального закону Росії «Про Адвокатської діяльність і адвокатуру в РФ» вказує, що адвокату можуть відмовити в надання інформації, якщо «запитані відомості віднесені законом до інформації з обмеженим доступом».

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині

Приліт Чийгоза та Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз і Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

QHA