СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Незважаючи на повну відсутність доказів проти заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, окупаційні судді в будь-який момент можуть сфабрикувати вирок, отримавши відповідну вказівку від своїх керівників із Кремля. Про це у коментарі для DW зазначив інший обвинувачений у політичних мотивів в Криму — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

Коли мова йде про політичні справи, рішення залежить від того, яку вказівку дадуть зверху. Якщо скажуть: швидше завершуйте то можуть оголосити вирок навіть без допиту свідків захисту. Ми бачимо, що справа розвалюється, особливо це стосується Чийгоза. Жоден матеріал не підтверджує, що він є організатором.

Дружина Ахтема Чийгоза, яка виступає громадською захисницею у його справі, Ельміра Аблялімова закликала міжнародні інстанції та громадськість забезпечити тиск на окупантів для скорочення можливого терміну ув'язнення в'язневі.

 Питання в іншому  скільки дадуть років. Саме ця цифра залежить від багатьох чинників: від політичної кон'юнктури, певного тиску з боку міжнародних організацій, громадськості,  зазначила Аблялімова.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, адвокат Микола Полозов, який захищає Ахтема Чийгоза, стверджує, що російські суди в будь-якому випадку будуть виконувати волю влади, тому звільнити ув'язнених у Криму, вдавшись до правосуддя, не бачиться можливим. За його словами, російська влада відпустить політв'язнів лише при створенні певних політичних умов, коли відпустити їх стане вигідніше, аніж утримувати.

Ахтем Чийгоз більше двох років утримується у СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У своїх зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA