КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарський Ресурсний центр номінував заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на отримання премії Платформи європейської пам'яті та совісті-2017. Ільмі Умеров увійшов до шістки номінантів.

Ця премія вручається людям, які протистоять тоталітаризму у світі, відстоюючи верховенство закону і прав людини. Мета премії — привернути увагу до борців з антидемократичними режимами і жертвам політичних репресій.

Платформа європейської пам'яті та совісті міжнародна організація, що об'єднує 48 державних і приватних інститутів з 18 країн. Проект створений 14 жовтня 2011 року у Празі, під час саміту прем'єр-міністрів Вишеградської групи з метою боротьби з тоталітаризмом і антидемократичними рухами.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Кримськотатарський Ресурсний центр заявляє, що рішення окупаційного суду політично мотивоване і злочинне. Це неправосудне рішення спрямоване проти всіх, хто не згоден з незаконними діями Росії у Криму. Таким чином Росія демонструє боротьбу з інакомисленням і свободою слова. Судилище над Ільмі Умеровим є прикладом ксенофобії до корінного народу Криму і методом його залякування.

QHA повідомляло, що 5 жовтня Європарламент прийняв резолюцію про права людини в окупованому Криму, в якій затриманих Кремлем кримськотатарських лідерів — заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза — визнав політв'язнями.

QHA