КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров не вважає свою видачу з Криму реальним звільненням.

— Я їм (спецслужбам РФ) ще піж час першої розмови кілька разів повторив, що не збираюся залишати Крим. Я і зараз не згоден з тим, що зі мною сталося. Якби мені сказали: "Ми тебе звільняємо, але ти повинен виїхати з Криму", я б не погодився. Я готовий був йти у колонію, тому що термін не особливо великий, зазначив він.

Умеров вважає, що поняття "звільнення" може бути повноцінно застосоване до його соратника Ахтема Чийгоза.

— Ахтем із в'язниці звільнений, це дійсно звільнення. А я втратив Крим. Мене звільнили з дому. Зі свого власного дому, зазначив заступник голови Меджлісу.

Також Умеров вважає, що для більшості населення Криму не має значення, яке громадянство мати.

Китайці прийдуть — отримають китайські паспорти,  зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що на офіційному сайті правозахисної організації Amnesty International розмістили заяву про те, що Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз повинні мати право безперешкодно повернутися до Криму і не побоюватися переслідування.

Нагадаємо, 25 жовтня колишніх політв'язнів Кремля Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині, після чого вони планували повернутися в Україну.

Приліт Чийгоза і Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак пізніше з'явилася інформація, що його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту «Бориспіль» їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз і Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

Джерело: Цензор.НЕТ

QHA