КИЇВ (QHA) -

В ході зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз обговорювали продовження роботи зі звільнення українських громадян, яких незаконно утримує Російська Федерація в окупованому Криму і на території материкової Росії, однак пріоритетним було питання звільнення українського режисера Олега Сенцова, засудженого на дуже великий термін.

Про це заявив Ільмі Умеров на прес-конференції у Києві, організованій з приводу отримання ним премії «Платформи європейської пам'яті та совісті», передає кореспондент QHA.

— Коли я зустрічався з Ердоганом, ми обговорили продовження роботи щодо інших політв'язнів. Понад 50 людей перебувають у Криму і на материковій Росії. Як пріоритет визначили Сенцова, у якого дуже великий термін. Також ми говорили про деокупацію Криму це обов'язкова умова, а звільнення двох людей (мається на увазі звільнення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, ред.) це лише маленький епізод, зазначив Умеров.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA