СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокатів заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова переслідує ФСБ. Так, його черговий допит був перенесений через затримання Еміля Курбедінова, а Микола Полозов вибув із справи.

— Полозова допитували як свідка, тому я думаю, що він не може виступати в моїй справі в якості адвоката. І у мене залишається два адвоката — Едем Семедляєв і Еміль Курбедінов. З іншими адвокатами я поки ще договорів не укладав, адже все залежить від того, наскільки інтенсивно слідство вестиме свою діяльність далі. Та ще невідомо, чи буде прокуратура передавати справу до суду або мені пред'являть нові звинувачення, — каже Умеров.

В офісі його адвокатів Курбедінова і Семедляєва був проведений серйозний обшук, у них вилучили всю техніку та базу даних, у тому числі і матеріали, що містять адвокатську таємницю.

— Я ще не знаю, як йде справа з моїми матеріалами, чи були вони вилучені чи ні. Тим паче що всі оригінали документів за моєю справою перебували у моїх адвокатів. Тому якщо документи пропали, то їх доведеться відновлювати, — пояснює Умеров.

Також він розповів про те, що Федеральна служба з фінансового моніторингу РФ вносить всіх інакомислячих до якогось списку терористів і екстремістів, щоб люди не могли повноцінно користуватися банківськими послугами. До цього списку, крім нього, вже увійшли Ленур Іслямов, Рефат Чубаров і Микола Семена.

— Я в кінці минулого року вирішив позбутися боргу за адміністративне порушення, згідно з рішенням адміністративного суду. Я і ще кілька членів Меджлісу були визнані винними в тому, що ми провели засідання по скайпу з Києвом, щоб відбувся кворум. І на ньому ми прийняли рішення про призупинення членства трьох членів Меджлісу, які є колабораціоністами. За це адміністративний суд оштрафував нас на 150 рублів. Спочатку я попросив заплатити цей штраф помічника адвоката, а потім — свою доньку, але вони не змогли цього зробити, так як платіж був заблокований. І мені довелося самому піти до банку, де я вже з'ясував, що перебуваю в якомусь списку екстремістів і терористів. Повернувшись додому, я сам знайшов цей список «діючих терористів і екстремістів у РФ», і я там під номером 5826. А всього там більше семи тисяч прізвищ. Із знайомих я там побачив Ленура Іслямова, Рефата Чубарова і Миколу Семену, але в основному там були кавказькі прізвища.

Такі дії окупаційної влади, безумовно, доставляють проблеми людям, які займаються бізнесом і щодня потребують здійснення фінансових операцій, а також пенсіонерам, які отримують пенсію через банк.

— Я пенсію отримую через пошту, тому не стикаюся з фінансовими операціями РФ. А, наприклад, журналіст Семена, що проходить за тією ж статтею, що і я, коли хотів зняти свою пенсію в черговий раз — йому повідомили, що він входить до списку терористів, тому його рахунок заблокований, — розповів Умеров.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров стверджує: йому байдуже та обставина, що російські окупанти внесли його до переліку терористів і екстремістів. Все своє життя він був активістом національного кримськотатарського руху, основним принципом якого є ненасильницька боротьба за свої права. Кримські татари ніколи не вдавалися до насильства і не займалися екстремізмом.

QHA