КИЇВ (QHA) -

Заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза в міжнародному аеропорту "Бориспіль" зустріли глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Приліт Чийгоза і Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

Умеров зазначив, що має намір повернутися до Криму після проведення декількох зустрічей в Україні.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

QHA