АНКАРА (QHA) -

Заступник голови Медждліса кримськотатарського народу Ільмі Умеров не перебував у в'язниці, а знаходився під підпискою про невиїзд на момент переправлення до Туреччини. Тому, за словами самого Умерова, говорити про його «звільнення» можна з великою натяжкою.

Про це заявив Умеров на спільному брифінгу із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом в Анкарі.

— У випадку зі мною говорити про звільнення можна з великою натяжкою. У разі набуття вироком чинності мене чекав дворічний термін. І ніхто зі мною не обговорював умови того, що я потрапив поруч із Ахтемом у цей список. Ніхто не казав, чи можу я повертатися до Криму чи не можу, зазначив Умеров.

Раніше Умеров заявив, що співробітники ФСБ Росії пропонували йому написати прохання про помилування на ім'я президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Раніше QHA повідомляло, що Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза передали Туреччині.

Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз 26 жовтня планували вилетіти з Туреччини рейсом Анкара—Стамбул—Київ. Передбачалося, що літак прибуде до Києва (аеропорт Бориспіль) близько 19:50.

Ільмі Умеров заявив, що його забрали прямо з лікарняної палати, і після повернення з Туреччини він проведе кілька днів у Києві, після чого повернеться до Криму. Він зазначив, що до нього приходили з ФСБ РФ і пропонували написати прохання про помилування на ім'я Путіна.

Ахтем Чийгоз заявив, що під час звільнення був готовий до будь-якого розвитку подій. Він також заявив, що має намір повернутися до Криму.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA