КИЇВ (QHA) -

Згідно з постановою Верховного суду України, громадянам країни заборонили відмовлятися від отримання карт посвідчення особи (ID-карт) з релігійних причин, повідомляє прес-служба відомства.

Позов був розглянутий Верховним судом як зразкова справа. Таким чином, рішення Верховного суду в цій справі є обов'язковим і підлягає виконанню в усіх аналогічних судових суперечках.

— Сьогодні Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні позову, — йдеться у повідомленні.

15 лютого ВСУ розпочав провадження у цій зразковій справі, так як отримав відповідне подання Житомирського окружного адмінсуду про законність відмови громадян від ID-карток. Позов до суду 30 листопада 2017 року подала жителька Коростеня Житомирської області Наталія Дігтяр.

У позові громадянка просила зобов'язати Державну міграційну службу оформити їй не ID-картку, а документ у формі паспортної книжечки. Звернення обгрунтовано тим, що позивачка через свої релігійні вірування і переконання заперечує, щоб паспорт громадянина України їй робили у формі картки з безконтактним електронним носієм, що містить її персональні дані.

Позивачка стверджує, що паспорт громадянина України може виготовлятися як у формі ID-картки, так і у формі книжечки. Тому, на її думку, виготовлення паспорта у формі безконтактної картки є правом, а не обов'язком громадянина, і Міграційна служба не має права зобов'язувати громадян отримувати винятково ID-картки.

Раніше повідомлялося, що український паспорт зайняв 44-е місце у світі і перше в СНД.

Про це йдеться в опублікованому компанією Henley & Partners щорічному рейтингу Індексу паспортів, який ранжує країни за можливістю відвідування інших держав без візи.

QHA