КИЇВ (QHA) -

З 1 січня 2018 ситуація з компенсацією пільг і субсидій в Україні стала болючою темою не тільки для виконавців житлово-комунальних послуг, а й для самих споживачів, коли набули чинності зміни до Постанови Кабміну від 4 березня 2002 року № 256. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявила Наталія Олійник, президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ», передає кореспондент QHA.

— Індикатором того, що монетизація, про яку відзвітував Уряд, пішла неправильним шляхом, є крик про допомогу тисяч ОСББ з усіх куточків України. За останні два тижні ОСББ майже всіх областей зіткнулися з неправомірними вимогами чиновників на місцях з відкриття казначейських рахунків із спеціальним режимом використання, — повідомила Наталія Олійник.

Так само пояснила вона, що дотепер не розроблено механізм перерахування грошей реальному громадянину. Замість того, щоб виконувати свої ж розпорядження, уряд втягує у ці відносини ОСББ, змушує виконувати вже неправомірні дії із розпорядження субсидіями.

Щоб привернути увагу суспільства і чиновників центральних органів влади до впровадження реальної монетизації і вирішення питання один раз і по суті, активісти провели низку громадянських акцій та флешмобів.

Нагадаємо, що монетизація субсидій є однією з умов України перед Міжнародним валютним фондом.

QHA