КИЇВ (QHA) -

У Києві 22 листопада презентували проект "Антикорупційна карта реформ 2.0: ремонт будинку під твоїм контролем!", передає кореспондент QHA.

— Це інструмент, який допомагає будь-якій людині без проблем і додаткових зайвих зусиль дізнатися, чи витрачали на його будинок або інший об'єкт поблизу державні кошти, і простежити, чи були зроблені роботи чи ні, — заявила голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Галина Янченко.

У пілотному режимі проект функціонує рік, але через постійні допрацювання повністю підготувати до широкого використання його вдалося тільки зараз.

Антикорупційна карта дозволяє перевірити онлайн витрати з бюджету на різні об'єкти: житлові будинки, ігрові майданчики, дороги, школи, лікарні тощо. У разі знаходження порушення або невідповідності того, що зроблено, до задекларованого обсягу робіт можна залишити свій коментар і навіть прикріпити фото.

— В оновленій антикорупційній карті можна звузити пошук, тобто вибрати тільки ті об'єкти, які вас цікавлять за типами об'єктів, за сумами витрат, або ж за замовником або підрядником, — зазначила Янченко.

Всі необхідні дані були отримані від Київської міської ради через депутатські запити, і для того, щоб кожен киянин зміг скористатися інструментом, вони були оцифровані.

Після виявлення порушення співробітники Антикорупційного штабу будуть звертатися до відповідних органів.

Поки проект працює в пілотному режимі у Києві та Одесі, але вже до кінця року планується підключити ще 15 регіонів України, а до весни 2018 року — покрити всю територію України.

— Для нас головне, щоб цей інструмент став не нашим, а громадським, і щоб коли ми відійдемо від цього, суспільство саме б його підтримувало і карта б працювала сама, — заявив народний депутат Мустафа Найєм.

Нагадаємо, 3 листопада постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що Україна неефективно бореться з корупцією, через що щорічно втрачає 2% зростання ВВП.

QHA